Kancelaria MyLo miała przyjemność pomagać kilkudziesięciu osobom z dwóch podwarszawskich osiedli, którym na przeszkodzie w otrzymaniu własności zakupionych lokali mieszkalnych stanęła upadłość banku.

Inwestycje, w których klienci zakupili mieszkania były już ukończone, jednak nieruchomości obciążono hipotekami na rzecz banku, który finansował całą grupę deweloperską – jednego z największych deweloperów w Polsce. Z powodu upadłości banku znacznie wydłużyła się procedura wykonania przez bank tzw. promes, tj. zwolnienia spod obciążenia hipotecznego tych lokali mieszkalnych, za które nabywcy zapłacili 100% ceny.

O sprawie wielokrotnie pisały media, m.in. tutaj i tutaj.

W postępowaniu upadłościowym banku, pomimo przychylnego nastawienia syndyka wobec nabywców mieszkań, powstało wiele trudności prawnych i sprzeczności interesów różnych grup wierzycieli, które sąd mógł rozstrzygnąć na korzyść bądź na niekorzyść konsumentów. Ostatecznie przy udziale m.in. prawników MyLo udało się uzyskać zgodę rady wierzycieli na zwolnienie lokali mieszkalnych spod hipotek. W lipcu 2017 roku mieszkańcy osiedla reprezentowanego przez MyLo  podpisali akty notarialne.

Sprawę z ramienia kancelarii prowadziła r.pr. Agnieszka Grzesiek-Kasperczyk.