Tomasz Pogoda

Radca prawny

W MyLo pracuję od 2010 roku, czyli od momentu założenia kancelarii.

Od zawsze interesowałem się przedsiębiorczością, dlatego  też podczas studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim koncentrowałem się na pogłębianiu wiedzy z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy. Pracę magisterską z zakresu prawa spółek napisałem pod okiem profesora Ireneusza Weissa w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego.

W 2004 roku zacząłem pracę w kancelarii radcowskiej. Zajmowałem się obsługą przedsiębiorstw – przede wszystkim jednej z największych sieci handlowych z branży spożywczej, zdobywając duże doświadczenie procesowe. Doradzałem także przy transakcjach z zakresu nieruchomości oraz w bieżących kwestiach korporacyjnych.

W ramach pracy w jednej z dużych krakowskich kancelarii współpracowałem ze spółkami z grupy TELE-FONIKA Kable, odpowiadając za koordynację obsługi prawnej firm zagranicznych wchodzących w jej skład. Jednocześnie doradzałem przy bieżących transakcjach handlowych i związanych z nieruchomościami, a także w sprawach pracowniczych. Uczestniczyłem w obsłudze prawnej Zakładów Azotowych w Tarnowie przy transakcjach sprzedaży oraz przejęciach – w tym również międzynarodowych. Reprezentowałem również grupy klientów spółek deweloperskich w sporach z inwestorami, wszczynając z sukcesem postępowania upadłościowe, a następnie pomagając przy restrukturyzacji.

W ramach kancelarii MyLo rozwijam specjalizację związaną z bieżącą obsługą przedsiębiorstw, transakcjami na rynku nieruchomości, restrukturyzacją i postępowaniami sądowymi. Posiadam bogate doświadczenie w zakresie upadłości deweloperskich (w tym również tzw. condohoteli).