Paweł Wereszczyński

Radca prawny

W MyLo pracuję od 2010 roku.

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską w Katedrze Prawa Gospodarczego Prywatnego. Aplikację radcowską odbyłem w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe zacząłem zdobywać już na studiach, kiedy w 2006 roku rozpocząłem pracę w jednej z krakowskich kancelarii. Następnie, w ramach aplikacji radcowskiej, byłem związany z kancelarią zaliczaną do pierwszej dziesiątki największych firm prawniczych w Polsce. Od kilku lat zajmuję się także świadczeniem pomocy prawnej organom administracyjnym.

Specjalizuję się przede wszystkim w prawie cywilnym, gospodarczym, prawie pracy, administracyjnym i żywnościowym. Mam długie doświadczenie w prowadzeniu spraw sądowych.

Corocznie biorę udział w kilkunastu szkoleniach. Szczególnie interesują mnie prawo cywilne, pracy, e-commerce, konkurencji i żywieniowe. Kilka razy w roku sam przeprowadzam szkolenia z prawa administracyjnego i żywieniowego.

Praca to moje hobby. Każda sprawa jest inna – dzięki temu każda okazuje się interesująca. Analizowanie wariantów różnych rozwiązań, spotkania z klientami, negocjacje, spory sądowe – taka różnorodność sprawia, że nie sposób tego nie lubić.