Łukasz Szczygielski

licencjonowany doradca podatkowy

Z MyLo współpracuję od 2015 roku.

Jestem absolwentem kierunku finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zawodowo zajmuję się podatkami od 2006 roku. Doświadczenie zdobywałem w firmach tzw. Wielkiej Czwórki (w zespołach podatku dochodowego od osób prawnych i podatków międzynarodowych) oraz w firmie z pierwszej dziesiątki spółek doradztwa podatkowego w Polsce (jako tax manager). Pracowałem również dla jednego z czołowych deweloperów nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Specjalizuję się w doradztwie w ramach obsługi projektów restrukturyzacyjnych i optymalizacyjnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Pomagam klientom uzyskać oszczędności w zakresie podatków dochodowych, VAT i podatku od nieruchomości. Z przyjemnością wspieram księgowych w rozwiązywaniu bieżących spraw dotyczących VAT, CIT (w tym cen transferowych), PIT oraz PCC.

Jestem autorem publikacji w prasie specjalistycznej oraz wypowiedzi prasowych o tematyce podatkowej na łamach „Rzeczpospolitej” i „Dziennika Gazety Prawnej”.