Agnieszka Grzesiek-Kasperczyk

Radca prawny

W MyLo pracuję od 2012 roku, a od 2015 współtworzę kancelarię jako wspólnik.

Moi dziadkowie byli sędziami, a z racji mojego charakteru ten sam zawód sugerowali mi nauczyciele w szkole. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim wybrałam jednak aplikację radcowską, ponieważ wolałam wykonywać wolny zawód. Prowadzenie spraw wyłącznie jednego rodzaju wydawało mi się monotonne. Wciąż bardziej lubię reprezentować interesy klientów w ramach procesów sądowych, niż zajmować się kwestiami korporacyjnymi czy giełdowymi.

W pracy łączę trzy pozornie niezwiązane ze sobą specjalizacje. Występuję jako pełnomocnik w skomplikowanych sprawach sądowych – m.in. deweloperskich, upadłościowych, bankowych, budowlanych – pomagając wszędzie tam, gdzie istotne jest nietuzinkowe podejście do problemu. Doradzam w sprawach ochrony konkurencji i konsumentów. Objaśniam klientom prawo nowych technologii oraz kwestie ochrony danych osobowych. Czuwam nad tym, by stosowane przez małe i większe biznesy nowinki technologiczne i marketingowe były legalne, ale nie nadmiernie sformalizowane.

Ponad 10 lat doświadczenia w prowadzeniu skomplikowanych spraw utwierdziło mnie w przekonaniu, że esencją pracy prawnika jest pomaganie ludziom. Staram się mówić o prawie w sposób zrozumiały dla każdego. To podejście stosuję również przy bieżącym doradztwie dla firm. Na co dzień staram się pokazywać moim klientom, jak w ich działalności wykorzystać prawo jako przewagę konkurencyjną. Udowadniam, że można o nim mówić prosto, publikując artykuły w czasopismach „Marketer+” i „Nowa Sprzedaż”.

W 2013 roku zdobyłam licencję syndyka. Ukończyłam też zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym.